به انجمن خوش آمديد

این سایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد

الرئيسيةالرئيسية  پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول  جستجوجستجو  ثبت نامثبت نام  ليست اعضاليست اعضا  گروههاي کاربرانگروههاي کاربران  ورود  
شاطر | 

جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin

تعداد پستها: 130
Registration date: 2007-08-02

پستعنوان: جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت   الأحد أغسطس 12, 2007 6:21 am

يك معلم كلاس خصوصي كه هفت نوجوان ۱۵ تا ۱۶ ساله را مورد تعرض قرار داده بود، با رأي دادگاه به اعدام محكوم شد.
در پي شكايت يك نوجوان ۱۶ ساله مبني بر اينكه معلم رياضي به بهانه كلاس خصوصي، وي را مورد آزار و اذيت قرار داده است، پرونده اي در دادگستري مشهد تشكيل شد و با توجه به اهميت موضوع، پرونده به شعبه پنجم دادگاه كيفري خراسان رضوي ارجاع گرديد.
پدر اين دانش آموز با ارايه شكايت خود گفت: فرزندم را براي تقويت درس رياضي به منزل متهم كه معلم بازنشسته است، در محدوده قاسم آباد فرستادم، اما او با حيله فرزندم را مورد تعرض قرار داد.وي افزود: در پي روابط غيراخلاقي اين فرد، فرزندم با توضيح معلم ديني اش درباره بيماري ايدز و ارتباط غيراخلاقي، موضوع را با مادرش در ميان گذاشته و متعاقب آن عليه فرد مورد نظر شكايت كرديم.
گزارش خبرنگار ما حاكي است، متهم كه ابتدا از بيان حقايق خودداري مي كرد، پس از ارشاد و راهنمايي در حضور قضات شعبه پنجم دادگاه كيفري استان لب به اعتراف گشود و گفت: چهار سال قبل از همسرم جدا شدم و به طور مجردي زندگي مي كنم و به خاطر مشكلات روحي و فريب شيطان، مرتكب اعمال خلاف اخلاق با شاكي شدم.
در ادامه رسيدگي به اين پرونده، ۶ نوجوان ديگر نيز كه به بهانه تدريس در كلاس خصوصي مورد تعرض متهم قرار گرفته بودند، با حضور در دادگاه چگونگي ماجرا و اغفال خودشان را توسط متهم بيان كردند.در جلسه بعدي دادگاه، متهم خود را بي گناه معرفي كرد و وكيل مدافع وي نيز طي مطالبي موكل خود را بي گناه دانست.
قضات شعبه پنجم دادگاه كيفري خراسان رضوي در ادامه رسيدگي به اين پرونده، بار ديگر به استماع شكايت شاكيان پرونده پرداختند و با توجه به صداقت و فشار روحي فراواني كه قربانيان در مقابل والدين خود تحمل مي كردند، اظهارات آنان را منطبق با واقعيت دانستند.
دادگاه كيفري سرانجام پس از چند جلسه رسيدگي به اين پرونده، متهم را كه تحت عنوان معلم رياضي و سوء استفاده از تسلطي كه بر شاگردان خود داشته مرتكب اعمال خلاف شده است، مقصر دانسته و وي را به اعدام محكوم كرد.
گفتني است، رأي دادگاه قابل فرجام خواهي در ديوان عالي كشور بوده و در صورت اعتراض متهم، پرونده بار ديگر در ديوان عالي كشور مورد بررسي قرار مي گيرد.]

اين مطلب آخرين بار توسط در الإثنين أغسطس 27, 2007 6:53 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://microsat.allgoo.us
Admin
Admin

پستعنوان: رد: جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت   الخميس أغسطس 16, 2007 5:47 am

2کودک خردسال گروگان مرد معتاد
****پس از 2ساعت دلهره و اضطراب در يکي از محله هاي اسلامشهر، 2کودک 8و 9ساله از چنگال مرد معتاد رها شدند.
به گزارش «جام جم»، به دنبال تماس هاي مردي با مرکز فوريت هاي پليسي 110اسلامشهر مبني بر درگيري و نزاع ميان 2برادر و گروگانگيري ، ماموران با عزيمت به محل تحقيق در اين زمينه را آغاز کردند و مشخص شد، پس از اختلاف ميان 2برادر بر سر تقسيم ميراث ، برادر بزرگتر در مقابل برادر کوچکتر که به مواد مخدر اعتياد دارد مقاومت کرده است که در پي اين ماجرا، مرد معتاد 2فرزند 8و 9ساله برادرش را به گروگان گرفته و با زنداني کردن آنها در يک اتاق ، تهديد مي کند در صورتي که سهم وي از ارث پرداخت نشود، او 2گروگان خود را خواهد کشت.
2ساعت دلهره و اضطراب

با مشخص شدن اين موضوع ، ماموران پس از 2ساعت دلهره و اضطراب والدين کودکان ، در گفتگو با مرد گروگانگير او را وادار به رها کردن گروگان هاي خردسال کردند.
با آزاد شدن 2کودک خردسال ، ماموران مرد گروگانگير را دستگير و با دستور قضايي تحقيق از وي را آغاز کردند.
متهم در تحقيقات عنوان کرد: از مدتها پيش مدام ارثيه پدري خود را از برادرم مي خواستم ، اما او نه تنها حق مرا نمي داد، بلکه اجازه نداشتم به منزلشان نيز رفت و آمد کنم ، تا اين که کاسه صبرم لبريز شد.
وي افزود: پس از مشاجره زماني که از سوي وي تهديد شدم ، در يک لحظه با عصبانيت هر 2کودک او را در يکي از اتاق ها زنداني کردم و هدفم اين بود که برادرم را وادار کنم تا حق و حقوق مرا پرداخت کند. با ثبت اين اظهارات ، تحقيقات ادامه دارد.

اين مطلب آخرين بار توسط در الخميس أغسطس 16, 2007 5:53 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Admin
Admin

پستعنوان: رد: جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت   الخميس أغسطس 16, 2007 5:52 am

شاکي هاي دختر فريبکار يک به يک مي آيند

به دنبال چاپ خبر دستگيري دختر 22ساله به اتهام کلاهبرداري به بهانه خريد و فروش وام مسکن در روزنامه جام جم ، شکايت هاي متعددي به بازپرسي شعبه 12دادسراي ناحيه 5تهران ارسال شد که حکايت از آن مي کرد؛ متهم تحت تعقيب قضايي دادسراي ناحيه 2تهران هم قرار داشت.
به گزارش «جام جم»، خرداد امسال مردي به شعبه 12بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5تهران مراجعه و از مديرعامل يک شرکت به اتهام کلاهبرداري شکايت کرد.

وامهاي دروغين بهانه اي براي کلاهبرداري

شاکي در تشريح ماجرا به بازپرس منافي آذر گفت : يک ماه پيش ، از طريق آگهي يکي از روزنامه ها با شرکتي که در زمينه خريد و فروش وامهاي مختلف مسکن فعاليت داشت ، آشنا شدم.
بنابراين به آن مرکز مراجعه کردم و با ارائه مدارکم به مديرعامل شرکت که زن جواني بود، قراردادي تنظيم و قرار شد چند هفته بعد در قبال پرداخت 600هزار تومان ، وام 18ميليوني به من تحويل دهند.
وقتي به محل شرکت رفتم ، او وعده هاي واهي به من داد تا اين که وقتي براي بار آخر به آنجا مراجعه کردم ، متوجه غيبت ناگهاني مديرعامل دفتر شدم.
به دنبال اين شکايت ، پرونده در اختيار ماموران کلانتري 138جنت آباد تهران قرار گرفت و جستجو براي يافتن متهم آغاز شد تا اين که شهروندان متعددي به مرکز پليس مراجعه و شکايت هاي مشابهي را طرح کردند.
تحقيقات پليسي براي يافتن دختر کلاهبردار ادامه داشت تا اين که ماموران ، مخفيگاهش را در يکي از محله هاي غرب تهران شناسايي و او را دستگير کردند که با انتقال متهم جوان به مرکز پليس ، وي مورد بازجويي قرار گرفت و اعتراف به کلاهبرداري هاي ميليوني کرد و گفت: چند سال پيش ، در يک مرکز خريد و فروش وامهاي مختلف مسکن فعاليت داشتم تا اين که از طريق يکي از همکارانم تشويق شدم که خودم چنين مرکزي راه اندازي کنم.
بنابراين در نيازمندي هاي روزنامه آگهي دادم و مشتريانم را براي خريد و فروش وامهاي 3تا 18ميليون توماني جذب کردم و براي هر معامله 500هزار تومان مي گرفتم تا اين که به دليل اختلافاتي که در حساب مالي ايجاد شد، مجبور شدم کلاهبرداري کنم.
چاپ تصوير متهم در روزنامه ، راز جرايمش را فاش کرد

تحقيقات تکميلي از متهم ادامه داشت تا اين که چند روز پيش ، با چاپ تصوير وي در روزنامه جام جم ، 20زن و مرد تهراني به شعبه 12بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5تهران مراجعه و از او به اتهام کلاهبرداري شکايت کردند و در مواجهه با دختر کلاهبردار، وي را مورد شناسايي قرار دادند.
با زياد شدن شکايت ها از دختر 22ساله ، ماموران براي فاش شدن راز ديگر جرايم او به بررسي از پرونده هاي قضايي پرداختند که معلوم شد پرونده يک دختر کلاهبردار در شعبه سوم دادسراي ناحيه 2تهران مفتوح است و شاکيان زيادي دارد و کلاهبردار جوان به همين شيوه عده زيادي را به دام انداخته است.
بنابر اين تحقيقات خود را روي اين پرونده متمرکز کردند و با اطلاعاتي که از شاکيان به دست آوردند، متوجه شدند که مشخصات ظاهري دختر کلاهبردار شباهت زيادي به متهم بازداشت شده دارد، به اين ترتيب شاکيان جديد در بازداشتگاه پليس در مواجهه حضوري ، او را شناختند و عنوان کردند که همان دختر کلاهبردار است که با درج آگهي در روزنامه ، محل شرکتش را در غرب تهران معرفي و اقدام به کلاهبرداري هاي کلان مي کرده است.
بنا بر اين گزارش ، با توجه به شکايت هاي فراوان ازمدير عامل 22ساله ، روز گذشته پرونده وي با عدم صلاحيت رسيدگي به شعبه سوم دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 2تهران ارسال شد تا تحقيقات قضايي تکميلي از وي صورت گيرد.
Admin
Admin

پستعنوان: رد: جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت   الجمعة أغسطس 17, 2007 1:31 pm

بيسكويت بی مادر

ساعت هفت و ۳۰ دقيقه است و کارخانه ويتانا سوت و کور است. کارخانه ای با بيش از شش هکتار وسعت که در کيلومتر هفت جاده قديم کرج و در خيابان خليج جای گرفته است.
کارخانه خالی است و درهای بزرگ آهنی همه بخش ها با قفل های بزرگ بسته شده. درهايی که رنگ سفيد آن ها به سياهی می زند.
در گوشه و کنار کارخانه، تابلوهايی وجود دارد که کج شده اند. سطح آسفالت کارخانه با برگ درختان گردو و گردوهای سبزی که ماه هاست کسی آن ها را از روی زمين برنداشته و درگذر زمان سياه شده اند، پوشيده شده.

کارخانه ويتانا که توليد کننده بيسکويت مادر قديمی ترين بيسکويت ايران است ۱۳ ماه پيش، بعد از ۴۸ سال توليد بيسکويت تعطيل شد.آخرين بيسکويت مادر در اين کارخانه ۱۰ خرداد ۸۵ توليد شده و بعد از آن کارخانه تعطيل و کارگران خانه نشين شدند.
کارخانه ای با چندين بخش مختلف، زمين فوتبال چمن، تصفيه خانه آب،دستگاه هايی برای توليد يخ برای اينکه کارگران آب خنک بخورند و موتور برقی که به گفته يکی از کارگران بی کار شده، در صورت قطع برق سراسری می توانست علاوه بر برق کارخانه، نياز بيمارستان شماره ۲ که پشت کارخانه قرار دارد را هم تامين کند.

«ويتانا» در سال ۱۳۳۷ توسط برادران تهرانچی راه اندازی شده است.
غلام عباس خدابخشی که ۳۰ سال در خيابان خليج کار می کرده و از روزهای اولی که کارخانه ويتانا راه اندازی شده است هر روز از کنار کارخانه عبور می کرده، در مورد روزهای ابتدايی کارخانه می گويد: «به اتوبان های حالا که کنار کارخانه است نگاه نکنيد. اينجا همه بيابان بود. خيابان ها همگی خاکی بودند. از آن روزها خيلی گذشته، يادم هست تازه درخت های پارک شهر تهران را کاشته بودند.
«برادران تهرانچی که از پولدارها و مشهوران آن زمان تهران بودند از آلمان و انگليس دستگاه های بيسکويت سازی آوردند و کارخانه را سر خيابان خليج راه انداختند. شصت، هفتاد کارگر بيشتر نداشتند. بوی خوشی را هر روز در بيابان های خليج راه می انداختند که نگو. روزی چند دقيقه جلوی کارخانه می ايستادم و از بوی خوش بيسکويت لذت می بردم.»
مرد ۷۰ ساله که بيسکويت مادر را خيلی دوست دارد حرف خود را ادامه می دهد: «دوستانی داشتم که در کارخانه کار می کردند و هميشه از آن جا برايمان تعريف می کردند. آن روزها تازه بيسکويت مادر آمده بود. کلی مشتری داشت. هر روز وقت رفتن خانه از جلوی کارخانه برای بچه هايم بيسکويت مادر می خريدم. خيلی زود کارخانه رونق گرفت و کم کم بزرگ شد و محصولاتش هم متنوع تر.»
بيسکويت مادر برای خيلی ها يک حس خاص دارد. حسی که چند نسل است آن را تجربه می کنند.
بيسكویتی كه بايد زير دندان شكسته شود
برادران تهرانچی که بعد از انقلاب کارخانه ويتانا را رها کرده و از ايران رفتند، از ابتدا به دنبال ايجاد علاقه مشتريان خود بوده اند. آن ها يک جمله معروف داشتند: «بيسکويت مادر بايد به راحتی با دندان شکسته شود و با آب دهان نرم شود.»
علی محمدی، پزشک عمومی ۳۵ ساله که خود از دوران کودکی بيسکويت مادر می خورده می گويد: «بيسکويت مادر يک مکمل کامل غذايی است که پيشنهاد می شد همه افراد مصرف کنند. حتی پزشکان کودک به مادران توصيه می کردند از ۶ ماهگی به همراه شير به نوزادان خود بيسکويت مادر بدهند.»
او می گويد: «بيسکويت مادر من را ياد دوران کودکی می اندازد.»
همين کيفيت، طعم و حسی که افراد مختلف از بيسکويت مادر به ياد دارند، باعث شده بود که اين محصول با گذشت ۴۸ سال از زمان شروع توليد به گفته احمد تدين، يکی از فروشندگان عمده مواد غذايی در بازار تهران «هميشه در صدر فروش» جای داشته باشد.
تدين می‌گويد:«بيسکويت مادر هميشه پر فروش بود. هفته ای ۱۰۰ تا کارتون ۱۰۰ تايی می فروختم و الان که چند ماه است کارخانه تعطيل شده باز هم خيلی از مغازه دارها که نمی دانند کارخانه بسته شده به دنبال بيسکويت مادر می آيند.»
او می‌گويد: «در حال حاضر چند شرکت سعی کرده اند بيسکويت های مشابه با نام های «فينگلی»، و«بچه» توليد کنند اما هيچ کدام موفق نبوده اند.»
يکی ديگراز عمده فروشان مواد غذايی هم که در خيابان مولوی مغازه دارد می‌گويد: «شرکت ويتانا که همه آن را با بيسکويت مادر می شناسند هيچ وقت مشکل فروش نداشت. بيش از ۳۰ محصول مثل نان سوخاری را کنار بيسکويت مادر توليد می کرد و هميشه هم مشتری های بسيار داشت. اما هيچ کس نفهميد چرا بسته شد.»

عبدالله نور اشرف، رئيس انجمن اسلامی کارگران شرکت ويتانا به اين سوال پاسخ می دهد: «شرکت سهامی البرز که از سال های بعد از انقلاب به بنياد 15 خرداد واگذار شده، با مجوز شورای عالی کار که وزير کار رياست آن را برعهده دارد، به بهانه بازسازی و نوسازی، کارخانه ويتانا را برای چند ماه تعطيل کرد.
«قرار بود بعد از چند ماه کارگران در يک کارخانه جديد کارکنند. اما بعد از گذشت ۱۳ ماه هنوز حتی يک پيچ هم به کارخانه وارد نشده است. به کارگران هم زنگ زده اند که بيايند خودشان را باز خريد کنند.»
او می‌گويد: «آن ها قصد دارند کارخانه را که بيش از۲۰ ميليارد تومان سرمايه دارد بفروشند. کارخانه ويتانا خيلی مشهور است فقط آرم اينجا بيش از پنج، شش ميليارد تومان ارزش دارد.»
يکی ديگر از کارگران کارخانه هم که ۱۲ سال سابقه کار دارد، می گويد: «۲۶۰ کارگر کارخانه، نگران امنيت شغلی خود هستند. تا حالا به هرجايی که فکرش را بکنيد نامه نوشته ايم ولی هيچ خبری نيست. به خدا اين کارخانه حيف است همه ويتانا و بيسکويت مادر را می شناسند.»
او می گويد:«شرکت ما هيچ وقت با مشکل مالی مواجه نبوده، هميشه چرخش چرخيده و سود دهی بالا داشته است اما می خواهند آن را ورشکسته اعلام کنند.»
اما در مقابل گفته های کارگران و مردمی که بيسکويت مادر را دوست دارند و آن را«طعم کودکی» می دانند، مسئولان شرکت سرمايه گذاری البرز هيچ پاسخی نمی دهند و فقط می گويند کارخانه مشکلات خود را داشته است.
کارخانه ای که سالها با اين شعار تبليغ می شد که «مهر مادر، شير مادر، بيسکويت مادر»، حالا 13 ماه است که تعطيل شده و هنوز مردمی که با طعم بيسکويتش خاطره دارند، از سرنوشتش باخبر نشده اند.
________
Admin
Admin

پستعنوان: رد: جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت   الثلاثاء أغسطس 21, 2007 5:13 pm

دستگيري توزيع كننده گوشت الاغ در

فردي كه اقدام به توزيع گوشت الاغ بين مردم و رستوران‌هاي نيشابور مي‌كرد، شناسايي و دستگير شد.‌فردي كه اقدام به ذبح الاغ و توزيع گوشت آن بين مردم و رستوران‌هاي نيشابور مي‌كرد توسط ماموران پليس نيشابور شناسايي و دستگير شد.‌گفتني است اين فرد تحت بازجويي‌هاي فني و پليسي قرار گرفت و لب به اعتراف گشود.‌مأموران بلافاصله به محل عزيمت كردند و از يخچال منزل متهم مقدار 100 كيلوگرم گوشت الاغ كشف كردند. متهم دستگير شده به مراجع قضايي منتقل شد.
Admin
Admin

پستعنوان: رد: جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت   الثلاثاء أغسطس 21, 2007 5:16 pm

فروش آب به جای بنزین در ایلام
یک جایگاه پمپ بنزین در ایلام به جای بنزین باک مشتریانش را با آب پر کرد .
به گفته یکی از شهروندان ایلامی که خود در این جایگاه حضور داشته ، تمام خودروهایی که به این جایگاه مراجعه کردند ، پس از سوختگیری از کار افتاده و روشن نشده اند ، که با مراجعه تعدادی از رانندگان به تعمیرگاه معلوم شد به جای بنزین در باک خودرو ، آب ریخته شده است.
با پیگیری این مورد از سوی مسئولان مربوطه ، سهوی بودن ورود آب به داخل مخزن 48 هزار لیتری جایگاه بنزین تأیید گردید .
گفتنی است مسئولان این جایگاه که توسط بخش خصوصی اداره می شود ، خسارت های وارده به مردم را تقبل نموده اند .

جديدترين حوادث دنيا در اين قسمت

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1